Jak pečovat o koženou sedačku

Jak pečovat o koženou sedačku
Kožené sedačky jsou nestárnoucí klasikou. Vypadají elegantně a interiéru dodávají nádech luxusu. S jejich údržbou je trochu více práce, ale když do péče o svou koženou pohovku investujete trochu času a energie, poslouží Vám třeba i pár desítek let. A jako příjemný bonus bude vypadat stále jako nová.

Základní tipy v péči o koženou sedačku:

Kožená sedačka nepatří k radiátoru ani krbu

Kůže na jakémkoliv koženém nábytku bývá náchylná na vysoké teploty. Proto dobře zvažte její umístění. Rozhodně není vhodné postavit pohovku k radiátoru, blízko krbu nebo jinému zdroji tepla. Ideální teplota, kterou kůže snese, se pohybuje mezi 15 a 35 °C. Roli hraje také vlhkost okolního prostředí, která by měla být mezi 40 - 70 %. Pokud by kožená sedačka stála delší dobu v nevhodných podmínkách, kůže může začít praskat, tvrdnout nebo ztrácet svou pružnost.

O kůži je třeba se pravidelně starat

Jedním z nezbytných ošetřujících přípravků je impregnaci na kůži. Ta funguje nejen jako ošetření kůže, ale i jako prevence případného poškození a ušpinění. S vhodnou impregnací totiž vyčistíte jakékoliv skvrny mnohem snáze. A jak často impregnovat? Pokud chcete své pohovce dopřát opravdu dokonalou péči, můžete ji impregnací ošetřit klidně jednou měsíčně. V každém případě bohatě stačí provést důkladnou údržbu dvakrát ročně.

Šetrné zacházení a opatrnost se vyplatí

Možná by Vás to nenapadlo, ale v tom, jak bude Vaše sedačka vypadat, hraje roli i Vaše oblečení. Například takový pásek může sedačku mechanicky poškodit a poškrábat. Modré džínové kalhoty ji zase mohou obarvit. Pozor dejte také na noviny a časopisy, které pouští inkoustovou barvu. Ta může kůži také obarvit. Pokud by se přece jen taková nehoda stala, jednejte pohotově a koženou sedačku co nejrychleji vyčištěte. Mějte na paměti, že na kožený nábytek patří jen speciální čistící přípravky a impregnace, které jsou přímo určené na kůži.

Užitečné tipy

Snažte se koženou sedačku chránit před potem. Ten bývá agresivní a na pohovce se mohou objevit skvrny. Ideálním řešením hlavně v létě je přehodit přes sedačku jakýkoliv přehoz či deku, která nepouští barvu.

Koženým sedačkám nesvědčí ani sluneční záření. Pokud máte pohovku umístěnou v místnosti, kam celé odpoledne svítí slunce, dopřejte jí UV spreje, které ji ochrání před vyblednutím a vysycháním.

Jistě máte na své sedačce oblíbené místo, kde pravidelně sedáváte. Je však důležité rovnoměrně střídat místa, na kterých sedíte, aby si sedačka zachovala stále stejný vzhled a tvrdost.

Inspirujte se s námi

Vyzkoušejte pohodlí a kvalitu rustikálního nábytku přímo na naší prodejně

Vyzkoušejte pohodlí a kvalitu rustikálního nábytku přímo na naší prodejně

Najdete nás na adrese:
Hnojník 106, 739 53, Hnojník
Zobrazit na mapách